Seminarium „Gwiazdy zmienne” – 24.10.2015 r., Malbork

Lacinska

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Burmistrz Miasta Malborka, biuletyn PROXIMA, Malborskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Fundacja Nicolaus Copernicus mają zaszczyt zaprosić miłośników gwiazd do udziału w seminarium pt. „Gwiazdy zmienne”. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 października 2015 r. w Centrum Kultury i Edukacji Szkoła Łacińska w Malborku, przy ul. Stare Miasto 42.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

PLAN SEMINARIUM:
10:00 – 13:00 I sesja prelekcyjna
13:00 – 14:00 Przerwa obiadowa
14:00 – 17:00 II sesja prelekcyjna

Podczas przerwy obiadowej przewidziany jest lunch w formie stołu szwedzkiego.

TEMATYKA

Tematyka seminarium obejmować będzie m.in. problematykę fotometrii wizualnej, DSLR oraz CCD gwiazd zmiennych, spektroskopii gwiazd zmiennych, a także poszukiwań planet poprzez obserwacje ich tranzytów na tle tarcz gwiazd za pomocą teleskopu kosmicznego Keplera. Wśród prelegentów doświadczeni miłośnicy astronomii oraz osobistości polskiej astronomii zawodowej.

NOCLEGI

Dla osób przyjezdnych istnieje możliwość rezerwacji noclegów w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Malborku (http://www.caw.malbork.pl/hotel/) w pokojach 2 i 3-osobowych, w cenie 50 zł/osobę. Koszt noclegu pokrywa uczestnik seminarium. W cenę noclegu wchodzi śniadanie.
UWAGA: rezerwacje noclegów przyjmujemy do dnia 31 sierpnia 2015 r.

INNE ATRAKCJE

Dla osób zainteresowanych zwiedzeniem Muzeum Zamkowego w Malborku (największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków) planujemy zorganizować bezpłatną wycieczkę z przewodnikiem w niedzielę 25 października, w godzinach przedpołudniowych (deklaracja w formularzu zgłoszeniowym). Będzie to się jednak wiązało z koniecznością rezerwacji noclegu sobota/niedziela.

Szczegóły i zapisy Seminarium

Leave a Comment

Scroll to Top