Kolejny zlot PTMA w Zwardoniu już 10 września

Już za kilka dni rozpoczynamy kolejny zlot miłośników astronomii w Zwardoniu.
W planie jak zawsze masa atrakcji, a w tym po raz pierwszy możliwość amatorskiego fotografowania Słońca za pomocą swoich aparatów i kamer CCD. Uczestnikom umożliwimy podpięcie swoich lustrzanek (Nikon, Canon, Sony, Pentax) do specjalnego teleskopu słonecznego Lunt oraz zwykłego z filtrem mylarowym.
Osoby posiadające lustrzanki Nikona, mogą skorzystać z możliwości fotografowania Słońca z nowego obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD z filtrem mylarowym ND 3.8. Sesje będą odbywały się rano przy okazji fotografowania Luntem i za pomocą zwykłego teleskopu.
W nocy natomiast udostępnimy stanowisko dla naraz dwóch lustrzanek, za pomocą których będzie można spróbować swoich sił w astrofotografii obiektywowej na nowym montażu Star Adventurer.
W międzyczasie przeprowadzimy testy praktyczne systemu AstroTracker w aparacie (aparat dostarczyła firma fotozakupy.pl). Funkcja AstroTracker to innowacyjny system podążania na ruchem gwiazd wykorzystując do tego celu nie zaawansowany montaż, lecz przesuwaną matrycę!
Są jeszcze ostatnie miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem katowice@ptma.pl

[embedyt]https://www.youtube.com/watch?v=gyK9HL8qyhc[/embedyt]

Program zlotu: http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=184&t=5304
Formularz rezerwacyjny: http://www.astrocd.pl/zgloszenie/wrzesien/form.php
Film promocyjny: https://www.youtube.com/watch?v=gyK9HL8qyhc
FAQ czyli częste pytania i odpowiedzi: http://www.astrocd.pl/forum/viewtopic.php?f=184&t=5237

Leave a Comment

Scroll to Top