Konkurs z Merkurym w tle!

konkursAmerykańska Agencja Kosmiczna NASA ogłosiła konkurs na nazwanie pięciu kraterów uderzeniowych na powierzchni Merkurego. Szczegóły tego konkursu tutaj.
Serwis NaukaToLubie.pl oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii ogłasza polską „edycję” konkursu! Do wygrania książki z autografami autorów i roczna prenumerata czasopisma Urania – Postępy Astronomii!  Na Merkurym, na nazwanie czeka wiele kraterów, ale tym razem poszukujemy nazwy TYCH PIĘCIU.
–  Jak wziąć udział w naszym konkursie?
Wejdź na FBkowy profil Nauka. To lubię i pod notatką o konkursie, w komentarzach, napisz swoje propozycje nazw. Nie musi ich być pięć, wystarczy jedna. Ważne, żeby oprócz samej nazwy, było także jej jednozdaniowe uzasadnienie.
– Jakie warunki musi spełniać proponowana nazwa?
– Powinna nawiązywać do nazwiska znanej osoby, która nie żyje od przynajmniej 3 lat. Ponadto nie może powtarzać się z nazwami już nadanymi obiektom czy strukturom w Układzie Słonecznym. Lista już użytych nazw TUTAJ. Zarówno konkurs NASA, jak i ten ogłoszony przez NaukaToLubie.pl i PTMA trwają do 15 stycznia.
Nagrodami w polskiej „edycji” konkursu będą książki i prenumerata czasopisma astronomicznego. Pierwsze miejsce zostanie uhonorowane książkami Kosmos – Tomasza Rożka oraz Poradnik Miłośnika Astronomii – Marka Substyka. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma roczną prenumeratę czasopisma Urania – Postępy Astronomii.

Czekamy na Wasze propozycje!

Powodzenia!

Leave a Comment

Scroll to Top