Zebranie Zarządu Głównego PTMA

W sobotę 30 listopada 2019 r. w siedzibie PTMA przy ulicy Miodowej w Krakowie odbyło się ostatnie w tym roku Zebranie Zarządu Głównego PTMA.
Głównym punktem obrad było podsumowanie pracy wykonanej przez naszych Członków w czasie jubileuszu 100-lecia PTMA, które hucznie obchodziliśmy 5 października.
Tradycyjnie, Prezes Mieczysław Jagła przedstawił sprawozdanie z działalności PTMA od ostatniego zebrania zarządu towarzyszącego 70-leciu oddziału łódzkiego PTMA. Przez ten czas odbyły się liczne konferencje i zjazdy organizowane lub patronowane przez nasze Towarzystwo, w tym m.in. konferencja EALPO, konferencja SOK PTMA, zjazd SOS PTMA, jubileusz oddziału krośnieńskiego PTMA.
Omówiono również kwestie związane z dwumiesięcznikiem „Urania – Postępy Astronomii”, którego współwydawcą jest PTMA (wraz z PTA).
Plany na najbliższą przyszłość to uruchomienie dwóch flagowych projektów PTMA, mających na celu budowanie społecznego zainteresowania astronomią i kształtowanie rzetelnej wiedzy, w szczególności wśród najmłodszych. Więcej szczegółów na temat nowych inicjatyw pojawi się wkrótce.
Mikołaj Sabat

Fot. Agnieszka Nowak

Scroll to Top