Nowe władze PTMA na lata 2018-2022

28 kwietnia 2018 roku to kolejna data w historii PTMA, która pozostanie w naszych archiwach. W tymże dniu w Planetarium Śląskim i Obserwatorium Astronomicznym w Chorzowie odbył się 42. Walny Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Głównym celem Zjazdu było podsumowanie pracy działalności stowarzyszenia w kończącej się kadencji, wybór nowych władz oraz tworzenie planu działalności PTMA na kolejne lata 2018-2022.

Gospodarzem spotkania było tym razem Planetarium Śląskie. Była to dla nich jedna z ostatnich imprez przed planowaną modernizacją, która ma się rozpocząć już 1 lipca b.r. i potrwa przynajmniej do końca 2020 roku.

Obrady rozpoczęły się o godz. 11.00. Po przywitaniu delegatów przez dyrekcję Planetarium w osobach Lecha Motyki (dyrektor) i Stefana Janty (wicedyrektor), prezes ustępującego Zarządu – Mieczysław Janusz Jagła, zaprezentował aktualną sytuację stowarzyszenia, przedstawił wraz z wiceprezesami dokonania Zarządu, Oddziałów i Sekcji w latach 2014-2018.

Po przerwie przystąpiono do wyborów nowych władz, a następnie do dyskusji nad przyszłością PTMA. Skład Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego prezentujemy poniżej.

Prezes: Mieczysław Janusz Jagła
Wiceprezes: Marek Substyk, Janusz Wiland
Sekretarz: Mikołaj Sabat
Skarbnik: Aleksandra Gödel-Lannoy

Członkowie Zarządu Głównego:
Wojciech Burzyński
Agata Gorwa
Zofia Huppenthal
Wiesław Krajewski
Janusz Ławicki
Tadeusz Smela
Sebastian Soberski
Bartosz Wojczyński

Komisja rewizyjna:
Józef Wydmański (przewodniczący)
Dawid Gondek
Tomasz Kołodziej
Adam Kisielewicz
Tomasz Rać

Sąd koleżeński:
Ryszard Rejment
Tomasz Bobrek
Andrzej Letkowski

Leave a Comment

Scroll to Top