Działasz w branży SpaceTech? A może interesuje Cię kosmos i nowe technologie?
Zapraszamy na spotkanie w gronie ekspertów, praktyków i osób zainteresowanych tematem szeroko pojętego sektora kosmicznego.
Udział naszego kraju w globalnym rynku SpaceTech wciąż jest niewielki, jednak już istnieją firmy, dzięki którym litery PL pojawiają się na światowych mapach przemysłu kosmicznego. Krakowski Park Technologiczny jest w Małopolsce czołowym ośrodkiem czynnie zaangażowanym w rozwijanie tej branży. Dlatego już po raz czwarty organizujemy meetup dla osób zainteresowanych sektorem kosmicznym. Dotychczas koncentrowaliśmy się na komercyjnym wykorzystaniu danych satelitarnych projektu Copernicus. Tym razem nasze zainteresowania są szersze – chcemy porozmawiać o całej scenie SpaceTech w Polsce.
Nie przegap okazji aby posłuchać o kosmicznych sukcesach i przyszłości polskiego sektora kosmicznego.
Przyjdź i weź czynny udział w spotkaniu z Maciejem Misiurą, dyrektorem departamentu Krajowego Programu Kosmicznego w Polskiej Agencji Kosmicznej, z Witoldem Witkowiczem, dyrektorem zarządzającym ICEYE Polska i z Inną Uwarową, menedżerką projektu satelity PW-Sat2, w ubiegłym roku umieszczonego na orbicie okołoziemskiej i Jarosławem Chojnackim, koordynatorem projektu „BalticSatApps – Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security”, pracownikiem Krakowskiego Parku Technologicznego.
Maciej Misiura przedstawi projekt Krajowego Programu Kosmicznego na lata 2019-2021 i zaprezentuje nowy instrument, który daje nowe możliwości dla sektora kosmicznego i firm chcących do niego wejść… ICEYE to światowy lider w dziedzinie mikrosatelitów wykonujących radarowe zobrazowania powierzchni ziemi (SAR) z siedzibą w Finlandii. Spółka. działa obecnie również w Polsce, ma nawet biuro w Krakowie. ICEYE-X2 – drugi z planowanej konstelacji mikrosatelitów SAR – powstał przy udziale podwarszawskiej spółki Creotech. Projekt odbił się szerokim echem w mediach jako pierwszy polsko-fiński satelita. Przedstawiciel zarządu ICEYE Polska opowie o polsko-fińskiej współpracy w dziedzinie mikrosatelitów. Inna Uwarowa jest naukowcem, zajmuje się również doradztwem technicznym i biznesowym w dwóch firmach z branży kosmicznej. Na spotkaniu będzie reprezentować zespół studentów, którzy doprowadzili do sukcesu mikrosatelity PW-Sat2.
Jarosław Chojnacki – poprowadzi spotkanie oraz zaprezentuje rodzaje wsparcia oferowane firmom z branży kosmicznej.
Po spotkaniu zapraszamy na część mniej oficjalną, przy piwie.
Czas: piątek 8. lutego
Miejsce: Hevre, ul. Meiselsa 18, Kraków.
Udział i piwo bezpłatne – ale tylko dla zarejestrowanych.
Zarejestruj się: https://www.surveymonkey.com/r/space40meetup4
Więcej informacji o gościach specjalnych: https://www.facebook.com/events/756713224685600/
Organizator:
Krakowski Park Technologiczny ma 10 lat doświadczenia w inkubacji i akceleracji startupów z dziedziny nowych technologii. Obecnie prowadzi program akceleracyjny SpaceUp BSA dla firm zajmujących się komercyjnym wykorzystaniem danych pochodzących z europejskich satelitów w ramach projektu Copernicus. Program finansowany jest w ramach Interreg Baltic Sea Region. Więcej informacji o programie tutaj: http://www.kpt.krakow.pl/startupy/akcelerator-spaceup-bsa-dane-satelitarne/