Zebranie ZG PTMA

W sobotę 27 czerwca 2020 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w Krakowie i przed monitorami komputerów odbyło się zebranie Zarządu Głównego PTMA. W związku z sytuacją epidemiczną, jaka opanowała nasz kraj były to pierwsze obrady w gronie zarządu w tym roku. Niecodzienna była również forma spotkania. Ze względów sanitarnych tylko połowa Członków miała okazję spotkać się osobiście w Krakowie, a pozostali Członkowie wraz z zaproszonymi Gośćmi uczestniczyli w spotkaniu zdalnie.

Głównym tematem zebrania było podsumowanie pracy Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii w minionym roku i zrewidowanie obranych wcześniej planów z uwzględnieniem sytuacji epidemicznej w kraju. Przypomnijmy, że ubiegły rok był bogaty w konferencje organizowane lub współorganizowane przez nasze Towarzystwo, a także w wiele wydarzeń popularyzatorskich w całej Polsce, na czele ze „Świętem astronomii w Krakowie”, czyli jubileuszem PTMA. Inaczej będzie w tym roku. Niektóre inicjatywy, jak duże konferencje i spotkania, prawdopodobnie nie odbędą się w pierwotnie ustalonym terminie.

W czasie zebrania omówiono szczegóły jednego z flagowych projektów z udziałem PTMA – realizacji ogólnopolskiego programu popularno-naukowego skierowanego do dzieci.

Trwają prace nad publikacją z okazji 100-lecia PTMA, które hucznie obchodziliśmy w ubiegłym roku. Najnowsze wydanie ukaże się jesienią 2020 r.

Planowane na wiosnę zebranie Zarządu Głównego i prezesów oddziałów zostało przesunięte na 26 września 2020. W sytuacji, gdy spotkanie w większym gronie nie będzie możliwe, liczymy na zdalny udział Prezesów oddziałów.

Mikołaj Sabat

Sekretarz Zarządu Głównego PTMA

Scroll to Top